• İstanbul 34 20.31 °C
 • Ankara 6 13.9 °C
 • İzmir 35 21.86 °C
  • 19 Temmuz 2024

  AKİT MEDYA GRUBU

   

  1988 yılında, İcra Kurulu Başkanımız Mustafa Karahasanoğlu beyin, Aksaray Küçük Langa Caddesi’nde bulunan Nalbur dükkânındaki küçük  yazıhanesinde temelleri atılan ve 1989 mayısında çıkan “Cuma” dergisinden tam 25 yıl sonra yayın hayatına ‘merhaba’ diyen AKİT TV, 12 Eylül 1993 tarihinde okurları ile ilk kez buluşan “Beklenen Vakit” gibi ''Ümmetin Sesi'' olmak için ‘Bismillah’ diyerek yola koyuldu.

  20 yılı aşkın süredir “Halkın gören gözü, işiten kulağı, haykıran sesi olan” AKİT gibi, “Güçlü”nün yanında değil, “Haklı”nın yanında olmayı ilke edinen “omurgalı” kimliği ile  “Hak” için “halkın sesi ve gücü” olma yolunda ilerliyoruz. Yayınlarında, “Bağımsız”, “Bağlantısız” ve “Güdümsüz” olan, her zaman ezberleri bozan, eğilmeyen ve bükülmeyen duruşumuzla Yeni Türkiye’nin özlenen televizyon kanalı olarak şimdi sizlerin huzurundayız. Bizim özgürlük yolculuğumuz 1988 yılında; bir iftar sonrası, istişare ile başladı... Bu yolculuk, 1989 yılında, Cuma dergisi ile ete-kemiğe büründü... Cuma’dan 4 yıl sonra; Yani 12 Eylül 1993’te de, “Beklenen Vakit” ile devam etti yolculuğumuz.

  Aradan 22 yıl geçti. 2015 yılında yine “okurlarımızın ısrarı” ile “Akit formatında bir televizyon” kurmaya karar verdik. Hazırlıklarımızın sonunda 29 Nisan 2015 tarihinde test yayınlarına başladık.

  Artık, Akit’in de bir televizyonu var: Adı, Akit TV. Ama bu sıradan bir televizyon kanalı değil,

  “Hakk’ın emrinde, halkın hizmetinde” olan bir kanal. Milletimize, memleketimize, İslâm Alemi’ne ve insanlığa hayırlı işler yapmaya ahdetmiş bir ekibin sizler için canhıraş çalışarak bugünlere getirdiği Akit TV’nin yolculuğunda önceliğimiz İslâm’a ve insanlığa hizmettir. Tabi ki Akit TV’nin güçlü olması demek, sizlerin de sesinin güçlü çıkması demektir.

  Bugün artık toplumun ihtiyaç duyduğu manevi ve bilgiye dayalı yayın politikasıyla da ses getirici bir kanalız. Programlarımızda medyatik söylemlere malzeme olacak ucuz yaklaşımlardan ziyade gerçekçi, topluma yön veren, mazlumların sesi olan, kimseye yaranmadan doğruyu söyleyen bir duruş sergiliyoruz. Omurgamız da, iskeletimiz de sağlam.

  Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Karahasanoğlu'nun himayesinde, bizlerin bundan sonra atacağı ilk adım; bu alanda işin en iyisini, en iyi bilen ve çalışkan ekiple yolumuza devam etmenin planını yapmak olacaktır. Sizlere daha kaliteli, fayda sağlayan, moral veren ve dünya işleri kadar manevi yönlü eksikliklerimizi tamamlayan yayınlara imza atıyoruz. Her haberde sizlerin sesi olmak, gençlere, çocuklara, hanımlara ve hatta iş âlemine rehberlik edecek programlara imza atmak ve bunun sonunda ‘işte benim kanalım’ dedirttirecek, zengin içerikli ama seçici yönümüzü ortaya koyan bir kanal olmak için çalışıyoruz. 

  Gazetemiz Yeni AKİT’in varlığı ve oluşturduğu etkinin televizyon yayınları ile taçlandırılmasında siz, değerli izleyicilerimizin göstereceği ilgi bizler için hem moral hem de gurur kaynağı olacaktır. Gayretle yoğrulan bu yolu kat ederken her hangi bir cemaatin ya da holdingin sesi ya da yandaşı olmamamız da önemli bir ayrıntıdır. Dün olduğu gibi yarın da sizlerin sesi olmaya devam edeceğiz. Uydu çıkışının yanı sıra  D-Smart, Tivibu, Kablo TV ve internet gibi mecralarda da yer alan kanalımız kısa zamanda yeni platformlarda da yerini alacaktır.

  Kısa sürede, ‘Milletçe İzliyoruz’ denilebilecek bir noktaya gelen Akit TV’nin; ülkemize, milletimize ve bütün insanlığa hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hakk’tan niyaz ediyor, bütün izleyenlerimizi AKİT Medya Grubu olarak sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyoruz.